Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
21.05.2019
Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Beypazarı Karlık Orman Yangını Gözetleme Kulesi'nde Orman İşçileri ve Orman Muhafaza Memurları İle İftar Yaptı

​Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Beypazarı ilçesindeki bin 860 rakımda bulunan Karlık Orman Yangını Gözetleme Kulesi'nde orman işçileri, orman muhafaza memurları ve bölgedeki idarecilerle birlikte iftar yaptı.
 
Ormancıların Türkiye'nin görünmez kahramanları olduğunu ifade eden Pakdemirli, "Zaman zaman teşkilatımızdaki arkadaşlarımızla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bu ramazan ayı da bir fırsat oldu bir araya geldik ve yangın gözetleme kulemizde birlikte oruç açtık." diye konuştu. Türkiye'de 770 gözetleme kulesi olduğunu belirten Pakdemirli, şunları kaydetti: "Kulelerimiz, orman yangını çıkma potansiyeli olan aylarda aktif hale geliyor. Bir ağaç yanmasın diye çalışanlarımız yazın 4-5 aylarını burada geçiriyor. Yeni dönemde yangın gözetleme kulelerimizi daha modernize ederek, biraz da elektronik altyapıyla buluşturacağız. Bu gözetleme işlerini uçaklarla yapma konusunda da bazı inisiyatiflerimiz olacak, bu konularda da çalışmalar yapıyoruz."
 
İftar programına, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Genel Müdür Yardımcılarımız Mustafa Özkaya ve Şahin Aybal, Orman Yangınları İle Mücadele Dairesi Başkanımız Mithat Ateş, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, Beypazarı Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamı, Beypazarı Orman İşletme Müdürlüğü Yönetimi ve çalışanları ile diğer teşkilat mensupları katılım sağlamış olup; iftar programı sonrası yakılan ateşin etrafında yangın işçileri ve orman muhafaza memurlarının sorunları ve çözüm önerileri konusunda sohbet edildi.
 
 


Yazdır