Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
12.06.2019
Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Olarak Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşmasında Yerimizi Aldık

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü’müzce ormanlar ile ormancılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla  TORSEB (Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması) etkinliği düzenlendi.

12-16 Haziran 2019 tarihlerinde Orman Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen fuar niteliğindeki programa Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Bakanlığımıza bağlı kuruluşların Genel Müdürleri, Bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ormancılık sektörünün temsilcileri, kurum personelimiz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, orman sektörünün bütün paydaşlarının bir araya geldiği bu buluşmanın ormancılık sektörünün ekonomik ve sosyal kapasitesinin artırılması, ticari bir ivmeyle dinamizm kazanması, sektörün taleplerinin alınması, sorunlarının tespit edilmesi ve birlikte çözümler üretilmesi için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Ankara Orman Bölge Müdürlüğümüz 11 işletme müdürlüğünden gelen ürünlerin tanıtımı ile  Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesi içinde diğer Orman Bölge Müdürlükleri ile birlikte yerini aldı. 11 İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirdiğimiz ormancılık çalışmalarını anlatan ve tanıtan görsel materyaller ile donattığımız Ankara Orman Bölge Müdürlüğü standında ziyaretçilere bölgemize özgü ikram ve hediyeler dağıtılıyor.
Bölge Müdürümüz Veysel Kodalak, standımızı ziyarete gelen Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’ e Eskipazar İşletme Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan hediyeyi takdim etti.
 5 gün boyunca açık olacak standımız daha şimdiden katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmekte.
TORSEB etkinlikleri 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında OGM Söğütözü yerleşkesinde gerçekleşecektir. Etkinlik 16 Haziran Pazar günü 19.00 da  Murat Kekilli konseri ile son bulacaktır.


Yazdır