Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.08.2019
Üretimde Barkod Çalışmaları Yerinde İncelendi

​07.08.2019 tarihinde İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı Ahmet Aydın ve teknik ekibi; Bölge Müdürü Veysel Kodalak ve Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü teknik elemanları ile birlikte barkod çalışmalarında, pilot bölge olarak seçilen Kızılcahamam ormanlarında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 
 
 
Deneme amaçlı seçilen üretim bölmesinde dikili damga ile birlikte, ağaçların dip köklerine barkodların çakılma işleminin yapıldığı, standardizasyon tekniğine göre üretilen m3’lü emvallerin her bir başına barkodların uygulanmış olduğu görüldü. Çalışmaların aynı doğrultuda devam ettirilmesi gerektiği vurgulandı. Tespit edilen eksiklikler giderildikten sonra diğer üretim bölmelerinde de çalışmanın deneme amaçlı devam ettirilmesi kararlaştırıldı.    
 
Bu çalışmalar tamamlandığında; üretilen orman emvallerinin; dikili damgadan satışa kadar ORBİS (Orman Bilgi Sistemi) sistemi üzerinden, nerede oldukları takip edilebilecek, harf çekici ve numaratör kullanımı kalkacaktır. Dolayısıyla işgücü ve zamandan tasarruf edilmesi sağlanacaktır.
 


Yazdır